Szymon Furmaniak

Szymon Furmaniak

Kategoria: Nauczyciel
Instytucje powiązane z użytkownikiem:Województwo: Lubelskie
Miasto: Lublin
Opis:

Lublinianin od urodzenia w 1984 roku, przekonany o tym, że Kozi Gród powinien zostać Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku.
Aktualnie pracuje jako nauczyciel-bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigii w Lublinie.

Współpracuje z Izbą Drukarstwa przy TNN.pl, działa w lubelskim Porozumieniu Rowerowym, tworzy portal LublinRowerem.pl z Towarzystwem dla Natury i Człowieka.
Przejęty sprawami etyki i sprawiedliwości konsumenckiej, praw człowieka, czytelnictwa i roli słowa pisanego w naszym życiu. Patriota, także lokalny. Od niemal 3 lat prowadzi blog - http://networkedblogs.com/9sMtC.

 

Strona www: http://networkedblogs.com/9sMtC
Profil społecznościowy: http://www.facebook.com/qavtan
Wykształcenie:

Ukończył Policealne Studium Informatyczne przy ZSE im. A i J Vetterów oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. K. Gostyńskiego w Lublinie.
Absolwent Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UMCS w Lublinie, działał w Kole Naukowym Bibliologów, czynnie animował wraz z Kołem Naukowym Filozofów Kultury oraz z grupą aktywnych studentów tworzy nowe Koło Informacji Naukowej.

Zainteresowania:

Historia, jazda na rowerze, gra w tenisa stołowego oraz inne sporty, muzyka, Lublin, kino,książki i czytelnictwo, społeczeństwo informacyjne.

Osiągnięcia:
  • 2010: Zorganizowanie konkursu fotograficznego "Przyłapani na czytaniu" oraz wystawy pokonkursowej w Bibliotece Uniwersyteckiej UMCS w ramach działalności i z pomocą Studenckiego Koła Informacji Naukowej "Palimpsest".
  • 2009: Współadministrowanie portalem LublinRowerem.pl w ramach działalności Porozumienia Rowerowego.
  • 2009-2010: Członek Rady Samorządu Studentów Wydziału Humanistycznego - osoba odpowiedzialna za stronę internetową i obsługę ekranów informacyjnych.
  • 2009-2010: Organizacja dwóch edycji wydarzenia "Molitarg - wymień się książką".
  • 2008: Współpraca z Ośrodkiem "Brama Grodzka - Teatr NN" przy redakcji strony internetowej Izby Drukarstwa oraz w zakresie dokumentacji działalności internetowej instytucji.
  • 2008: Organizacja pokazu Tadeusza Grajpla - rekonstrukcja prasy drukarskiej Gutenberga na Drzwiach Otwartych UMCS 2008. W ramach działalności Koła Naukowego Bibliologów.