National Geographic Polska

National Geographic Polska

Javascript is required to view this map.
Kategoria: Inne organizacje
Województwo: Małopolskie
Miasto: Warszawa
Opis:

TOWARZYSTWO NATIONAL GEOGRAPHIC jest największą na świecie instytucją naukową i edukacyjną o charakterze non profit.
Towarzystwo National Geographic jest wydawcą znanego na całym świecie czasopisma "w żółtych ramkach" - magazynu National Geographic, a także dwumiesięczników "Traveler" i "Adventure" oraz pisma dla najmłodszych o tematyce geograficznej "World".

Strona www: http://www.nowaera.pl/aktualnosci/konkurs.html
Adres:

ul. Marynarska 15
02-674 Warszawa

Telefon: (22) 607 02 62
E-mail: [email protected]
Osiągnięcia:

Publikacje Towarzystwa mają ponad 40 milionów czytelników na całym świecie.Wyjątkowa atrakcyjność i niezwykłość ilustracji, unikalne teksty, rzetelność publikowanych materiałów, bogactwo tematów oraz sposób ich opracowania budują prestiż magazynu National Geographic i sprawiają, że profesjonaliści, uznają go za obiektywny autorytet i za najlepsze wydawnictwo w branży. Podobną popularnością i doskonałą opinią cieszą się filmy dokumentalne National Geographic.Towarzystwo National Geographic nazywane bywa często "oknem na świat". Magazyn National Geographic przybliża czytelnikom nieznane zakątki świata i pozwala poznać obyczaje ludzi z najdalszych części globu. Temu samemu służą wydawnictwa książkowe, oraz filmy dokumentalne, w których wiedza naukowa, świadomość ekologiczna i ponad sto lat poszukiwań badawczych łączą się w fascynująca całość.

Historia:

TOWARZYSTWO NATIONAL GEOGRAPHIC powstało w 1888 roku w Waszyngtonie, przyjmując za cel misję szerzenia i upowszechniania wiedzy geograficznej, między innymi poprzez wspieranie i promowanie odkryć oraz badań naukowych. Obecnie liczy około 10 milionów członków.

Projekty tej instytucji w serwisie:"Moje miejsce na ziemi" - II edycja konkursu fotograficznego