Chór szkolny Tibi Papa (Gimnazjum nr 15)

Chór szkolny Tibi Papa (Gimnazjum nr 15)

Kategoria: Koło szkolne
Województwo: Lubelskie
Miasto: Lublin
Dzielnica Lublina: Kośminek
Opis:

Chór szkolny "Tibi Papa" powstał‚ w 2002 roku z inicjatywy p. Ewy Dobosz-Nalepy. Od początku pomysł ten cieszył się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. W 2004 roku do opieki nad chórem dołączył p. Marek Dudek. Dzęki takiej współpracy Pani Ewa mogła skoncentrować się nad wizerunkiem chóru oraz jego przygotowaniem, natomiast Pan Marek zajął się stroną muzyczną zespołu. Członkowie chóru rekrutują się z trech klas gimnazjalnych, zarówno dziewcząt jak i chłopców.

Po śmierci Jana Pawła II, czyli w 2005 roku narodziła się potrzeba ustalenia nazwy dla chóru. Nazwa miała oddawać przywiązanie społeczności uczniowskiej do myśli i Osoby Ojca Śwętego. Ostatecznie wybrano łaciński zwrot: "Tibi Papa", czyli Tobie Ojcze. 

Chór wywodzi się ze "Szkoły Papieskiej" dlatego jego repertuar w dużej mierze związany jest z tradycjami i nauczaniem Jana Pawła II, pełniąc tym samym znaczą rolę wychowawczą. Chór corocznie występuje na różnych uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych, a szczególnie zapraszany jest na koncerty związane z osobą Papieża.
 

Strona www: http://www.gimnazjum15.lublin.pl/chor.html
Adres:

Gimnazjum nr 15

ul. Elektryczna 51

20-349 Lublin 

Telefon: (081) 744 08 00; 745 41 60; fax. (081) 745 41 61
E-mail: gimnazjum15@lublin.home.pl