Centrum Kultury

Centrum Kultury

Javascript is required to view this map.
Kategoria: Ośrodek kultury
Województwo: Lubelskie
Miasto: Lublin
Dzielnica Lublina: Śródmieście
Opis:

 

Centrum Kultury w Lublinie jest jedną z najprężniej działających jednostek kulturalnych na Lubelszczyźnie. Szerokie pole działania instytucji obejmuje realizację i prezentację projektów artystycznych, pracę warsztatową oraz działania w zakresie edukacji i upowszechniania kultury.
Centrum Kultury jest instytucją kultury wpisaną do rejestru instytucji kultury prowadzonego przez Gminę Lublin, jej siedzibą gmach późnobarokowego kompleksie poklasztornym ss. Wizytek, zlokalizowanym w samym centrum miasta. Obecnie, ze względu na remont budynku Centrum Kultury mieści się przy ulicy Narutowicza 32.

W ramach Centrum Kultury działają następujące jednostki organizacyjne:

 

Strona www: www.ck.lublin.pl
Profil społecznościowy: https://pl-pl.facebook.com/pages/Centrum-Kultury-w-Lublinie/196291963716296?directed_target_id=0
Adres:

ul. Peowiaków 12/Tymczasowa siedziba ul. Narutowicza 32
20-007 Lublin

Telefon: (+48) 815 360 311
E-mail: [email protected]
Osoby powiązane z tą instytucjąHistoria:

Centrum Kultury w Lublinie znajduje się w zabytkowym zespole kościelno-klasztornym Panien Wizytek. Budynek powstał w XVIII wieku ufundowany przez m.in.: Dorotę Tarło i jej męża Stanisława Chomentowskiego, wojewodę mazowieckiego i hetmana polnego koronnego jako siedziba Zgromadzenia Sióstr Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny zwanych w Polsce wizytkami. W czasie wojen napoleońskich mieścił się tu lazaret wojskowy a następnie Cerkiew parafialna Greko-Rosyjska. Po drugiej wojnie światowej budynek przeznaczony został na cele kulturalne. Przez kilkadziesiąt lat był siedzibą Lubelskiego Domu Kultury oraz Biblioteki Miejskiej. Od roku 1991 jest siedzibą Centrum Kultury.
(za: www.ck.lublin.pl)