Brama - Kontakt

Kontakt

Brama. Pracownia Edukacji i Animacji
>> O Pracowni
 

e-mail: [email protected]

Izabela Czumak [email protected] - koordynator regionalny ORE
Magdalena Dziaczkowska [email protected]
Bartosz Gajdzik [email protected]
Dominika Majuk [email protected]
Małgorzata Miłkowska [email protected]
Agnieszka Zachariewicz [email protected]

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
ul. Grodzka 21
20-112 Lublin
tel. (081) 532 58 67
fax. (081) 534 61 10Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" jest koordynatorem regionalnym na woj. lubelskie programu "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów". Program realizowany jest przez Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE), działający z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ośrodek Rozwoju Edukacji jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym prowadzoną przez Ministra Edukacji Narodowej. W ramach programu “Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów” ORE jest organizatorem:

  • seminariów edukacyjnych dla nauczycieli z Polski prowadzonych we współpracy z Instytutem Yad Vashem w jego siedzibie w Jerozolimie (szkolenie w zakresie nauczania o Holocauście oraz szeroko pojętej tematyki polsko-żydowskiej);
  • dwuewtapowych seminariów edukacyjnych “Bliżej Siebie” dla nauczycieli z Polski i Izraela, odbywających się w Sulejówku i w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie (spotkania nauczycieli z obu krajów służące wspólnemu przygotowaniu programu wizyty młodzieży z Izraela w Polsce);
  • szkoleń dla nauczycieli w Sulejówku oraz w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, a także konferencji i szkoleń lokalnych organizowanych przez koordynatorów regionalnych (spotkania służące wymianie doświadczeń nauczycieli zajmujących się tematyką spotkań polsko-izraelskich oraz pogłębieniu wiedzy merytorycznej).


Ośrodek Rozwoju Edukacji prowadzi również ogólnopolską stronę internetową poświęconą tematyce spotkań polsko-izraelskich:

www.polska-izrael.edu.pl


 

Projekt PORATLublin został sfinansowany ze środków Akademii Orange, edycja 2010.
Koordynator Regionalny, woj. lubelskie.