II Awangardowy Przegląd Satyr i Kabaretów „APSiK” - 20 kwietnia 2012

logo.jpg

 V LO im. M. Curie-Skłodowskiej, ul. Lipowa 7, Lublin

Już w najbliższy piątek 20 kwietnia od godziny 10:00, w V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej Curie, przy ul. Lipowej 7 w Lublinie odbędzie się II Awangardowy Przegląd Satyr i Kabaretów „APSiK”. Organizatorami wydarzenia są uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie i Fundacja Teatrikon.

 

„APSiK” jest otwartym konkursem dla grup, zespołów i osób indywidualnych ze szkół ponadgimnazjalnych zajmujących się twórczością kabaretową i satyryczną. Projekt ten ma pokazać, że oprócz wielu znanych i doświadczonych grup, Lubelszczyzna jest też zagłębiem młodych talentów satyrycznych. Uczniowie będą mogli poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz porównać swój dorobek kabaretowy na arenie międzyszkolnej.

 

Widownia będzie miała szansę obejrzeć zmagania 6 młodych kabaretów z Lublina i okolic, zaprezentuje się także reprezentacja z Nowego Dworu Mazowieckiego. Zmagania satyryków oceni jury w składzie: Edyta Wiszewska, Sławomir Furtak i Przemysław Jaśkiewicz. Najlepsze grupy uczestniczące w zmaganiach zostaną nagrodzone nagrodami pieniężnymi. Po konkursie, na scenie gościnnie wystąpi Łukasz „Szampanek” Szymanek. A wszystko to w imię dobrej zabawy i uśmiechu oraz z chęci promowania młodych satyryków i kabareciarzy.

 

http://www.apsik.info/