Otwórz się na poezję – zorganizuj Mieszkanie Poezji!

Zostań animatorem Miasta Poezji i zorganizuj u siebie, znajomych, rodziny, sąsiada, akademiku lub w Twojej ulubionej kawiarence Mieszkanie Poezji!

Mieszkanie Poezji – co to?

To otwarcie Twojej prywatnej przestrzeni na poezję poprzez organizację u siebie spotkania „okołopoetyckiego” lub „okołoliterackiego”. To jedyna taka inicjatywa w Polsce, a może i na całym świecie!

Mieszkanie Poezji – dla kogo?

Dla wszystkich! Nie ważne czy od lat interesujesz się poezją czy swój pierwszy wiersz przeczytałeś/aś wczoraj. Nie ważne czy masz 18 czy 80 lat. Jeśli jesteś osobą otwartą, lubiącą podejmować nowe wyzwania lub też chcącą zrobić coś fajnego i innego niż do tej pory – zgłoś się i włącz w tworzenie Festiwalu „Miasto Poezji”!

Mieszkanie Poezji – jak to zrobić?

Na różne sposoby! Możesz czytać wiersze ulubionego poety w gronie znajomych. Możesz zorganizować spotkanie z zaproszonym poetą. Możesz układać własne wiersze ze słów wyciętych z gazet. Możesz też urządzić pokaz filmu lub minikoncert z poezją w tle. A może zdecydujesz się na mały happening w swoim domu? Jedyne co Cię ogranicza to Twoja własna wyobraźnia!

Mieszkanie Poezji – kiedy?

Mieszkanie Poezji (a nawet dwa) możesz zorganizować w ciągu całego roku. Wszystkie prywatne adresy spotkań zostaną wpisane w „Książkę Adresową Miasta Poezji”.

Zgłoszenia mieszkań przyjmowane są na bieżąco, pod adresem: [email protected]
Pod ten adres możesz też przesyłać wszelkie pytania co do kwestii organizacyjnych.